Yandex

Takipçi satın al

Hangi platformda ne için takipçi gerektiği ile alakalı bir konudur takipçi satın almak. Bir çoğu sayı için satın almayı tercih ederken, belli bir kısım ise yalnızca erişime dayalı olması için ilave takipçi satın alımları gerçekleştirmektedir. Bu seçenekleri iki şekilde ifade ederek açıklayalım:

●Erişim için takipçi satın almak
●Yalnızca sayı için satın almak

 

Erişim için takipçi satın al


 

Karar verme öncesi tamamen hangi ülke çapında olduğunuz önemlidir. Yazılımsal olarak takipçi satın almada kitlenize uygunluğu kesinlikle bilinemeyeceği için, takipten çıkma oranı orta düzeyde iken bu oran çok daha fazla artabilir. Bu durum tamamen hitap etme şekli, profilin kullanılma şekli ve takip edenlerle alakalı bir orandır. Hitap ve kullanım şekline bir oran verilebilse de takip ettirilen hesaplar için bu durum söz konusu olamaz. Platform üzeri verilen (Ads- Tanıtım yap)  reklamlarda gösterime dayalı olduğu için, hitap kitlesine ulaşmak çok fazla gösterim maliyetine sebep olabilir. Veya tık sayısına göre maliyet belirlemede çok daha fazla harcama yapmanız gerekebilir. Burada önemli olan nokta, yazılımsal veya başka bir yöntemle takipçi satın alsanız dahi, size veya takip edenlere göre geri takipten çıkmanın olduğunu kesinlikle bilerek hareket etmeniz gerektiğidir. Telafili sunucular ile bu düşüş oranlarını giderebilir, gidenlerin yerine hitap ettiğiniz şeyleri beğenen kişileri bulabilme oranınız artabilir. Çekiliş üzeri takipçi satın al seçeneğini de değerlendirip deneyebilirsiniz. Ama bu durum tamamen çekiliş yapılan sayfa ile alakalı bir durumdur. Sayfada yalnızca ürün için çekilişe katılıp hesap açanlar olabilir ve bu yüzden çok fazla pasif kullanıcı takip edebilir. Veya tam tersi durumda çok aktif kullanıcılar eder, düşme oranları ona göre yüksek olabilir. Ama sayıya dayalı seçenekte bulunan riskleri almaktansa az veya ortada olsa erişim oranı, beğeni, ana sayfa artışı gibi durumların artmasını göze almak daha doğrudur.


 

Yalnızca sayı için takip satın al


 

Bu durumun bir çok barındırdığı riskleri olabilir. Çünkü bot veya karışık hesapların silinme, kapatılma vb durumları yaşaması çok daha olağandır. Çok fazla ucuz diyerek yüklü bir şekilde bot takipçi satın almak, düşüş ve silinmelerden dolayı gerçek takipçinin maliyetini fark ettirmeden fazlası ile aşabilir. Bu yüzden satın alım öncesi; takipçinin kalitesi, ne kadar eski hesaplar olduğu, açıldığından beri ne kadar kişiyi takip ettiği ve ne kadar süre olduğu gibi ayrıntıları bilerek bot veya karışık takipçi satın almak en sağlıklı seçenek olacaktır.

3 Dakika Önce